Historie školy

K 1. září 1958 byla v Ostrově zřízena zvláštní škola. Výuka probíhala v různých prostorách patřících městu.

Od školního roku 1961/62 byl provoz zahájen ve vlastní budově, která byla adaptována z bývalého Paláce princů v ostrovském parku. Prostory školy však nestačily, a proto výuka probíhala nejen v jedné z městských svobodáren, ale i v Jáchymově.

Až v roce 1970 se natrvalo přestěhovala do současné školní budovy, ve které dosud sídlila 2.ZDŠ. Ve druhém poschodí byl již v té době internát zvláštní školy a ten zůstal její součástí až do roku 1994. V tomto roce došlo k oddělení internátu a jeho přiřazení k ostrovskému dětskému domovu. Současně byla založena i škola pomocná. A tím začíná období, které lze zařadit do současnosti.