Peru očima současných německých výtvarnic - 2018

Peru očima současných německých výtvarnic. Tak zní název výstavy v Letohrádku v Ostrově, které se zúčastnili žáci p.uč. J. Kopecké spolu s AP M. Ťuikovou a J. Gaidarusovou.


Žáci se seznámili s volnými výtvarnými pracemi, které vycházejí z textilních technik přesahujících do konceptuálního umění. Výstava obsahuje práce dokumentačního charakteru, deníky, fotografie. Žáci se seznámili s digitální fotografií, kyanotypií s ruční výšivkou, digitálním tiskem na bavlně, levandulovým tiskem, textilní mapou, shibori batikou. Shibori technika pochází z Japonska. Jde o mísení a zapouštění barev jedna do druhé. A právě touto technikou si žáci na závěr vyrobili v dílničce svou tašku. Každý výrobek byl úplně jiný. Žáci s napětím sledovali výsledek svého snažení.

Mgr. Jana Kopecká

deka1
deka2
Previous Next Play Pause
deka1 deka2
 Logo KV2 logoKK 
Copyright © 2019 Základní škola Ostrov, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.