Realizace projektu Místní akční plány rozvoje vzdělávání na Ostrovsku byla zahájena

V červnu 2016 zahájila MAS Krušné hory, o.p.s. ve spolupráci s Městem Ostrov projekt na podporu vzdělávání v mateřských a základních školách s názvem „Místní akční plány rozvoje vzdělávání na území ORP Ostrov“. Projekt je financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) řízeným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Bližší informace o projektu získáte na stránkách http://www.mas-krusnehory.cz/map/.

Zpracování místních akčních plánů vzdělávání probíhá i v ostatních ORP v České republice a je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání žáků a dětí do 15 let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání.

Realizace místního akčního plánu vzdělávání je naplánována na období 1 a půl roku a během této doby bude realizována řada aktivit k naplnění cílů projektu. Velmi důležitá je komunikace mezi těmi, kteří ovlivňují vzdělávání v území ORP (mateřské a základní školy, zřizovatelé škol, školská zařízení jako např. dětské domovy, domy dětí a mládeže, základní umělecké školy a další), a která vyvolá diskuzi o změnách ve školství a dojde ke stanovení společných priorit a projektů ve vzdělávání.

Bude vypracován tzv. Strategický rámec priorit ve vzdělávání do roku 2023 a akční plán aktivit, obsahující investiční a neinvestiční záměry subjektů ve vzdělávání. Vše bude sloužit ke koordinaci a vhodnému zacílení dotačních výzev Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání a Integrovaného regionálního operačního programu.

Všichni ti, kteří se vzděláváním dětí do 15 let zabývají, se mohou podílet na vzniku Místního akčního plánu. Mohou se zapojit do pracovních skupin. Do projektu se může zapojit prakticky každý, kdo má o oblast vzdělávání zájem. Pro bližší informace kontaktuje manažerku projektu Alenu Semotamovou tel: 730 145 684, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

18. 7. 2016
Alena Semotamová
Manažerka MAS Krušné hory, o.p.s. 

Soubory ke shlédnutí:
FileDescriptionFile size
Download this file (Tisková zpráva o realizaci.pdf)Tisková zpráva o realizaci 478 kB
 Logo KV2 logoKK 
Copyright © 2019 Základní škola Ostrov, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.