Podzimní pečení – jablečný štrúdl

S příchodem podzimu se urodila spousta jablek, tak se žáci V. třídy rozhodli, že si upečou oblíbený moučník-jablečný štrúdl. Protože nám všechna tři děvčata onemocněla, úkolu se zhostili samí chlapci.

Nejprve si připravili listové těsto, oloupali jablka, ochutili je cukrem a skořicí a přidali rozinky. Po pár minutách pečení se celým horním patrem linula vůně jablek a skořice. Kuchaři během chladnutí moučníku dokonale uklidili nepořádek v kuchyňce.  Ke štrúdlu jsme si uvařili pomerančový čaj a řádně jsme si obojí vychutnali. Všichni se už těšíme, až si příště uvaříme nějakou další dobrotu, tentokrát ale slanou. 

Bc. Zuzana Žitná

 

This album doesn't contain any items

 Logo KV2 logoKK 
Copyright © 2018 Základní škola Ostrov, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.